Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на велосипедах (MTB-O)

Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на велосипедах (MTB-O)

30 -2 червня 2008 року в смт.Воловець

Історія:

Спортивне орієнтування виникло у Скандинавії понад сто років тому. Перші змагання зі спортивного орієнтування відбулися у 1897 році біля норвезького міста Осло. В Україні про спортивне орієнтування стало відомо у 60-х роках минулого століття. Саме тоді цей вид спорту прийшов до нас із прибалтійських країн, де він був відомий ще у довоєнні роки. Перший чемпіонат Радянського Союзу відбувся в Україні на околицях Ужгорода у 1963 році.

Спортивне орієнтування, як вид спорту сьогодні розвивається у понад 70-ти країнах. Розвитком цього спорту займається Міжнародна федерація спортивного орієнтування (IOF), членом якої з 1992 року є Україна.
До складу IOF входять 68 країн. Спортивне орієнтування найбільше поширене в Європі, Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії. В Україні цей вид спорту популярний у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Сумах, на Буковині
, Прикарпатті і в Закарпатті.

Спортивне орієнтування

За допомогою карти та компасу спортсмен повинен пройти дистанцію від старту до фінішу. На місцевості (як правило у лісі) в заданому порядку розміщуються контрольні пункти – це тригранні біло-помаранчеві призми. Вони встановлюються на невеликих орієнтирах (підвищеннях, низовинах, галявинах тощо). Місцезнаходження контрольних пунктів позначається на карті кружечком.

Спортивне орієнтування іноді називають «шахами королеви спорту», оскільки, крім відмінної фізичної підготовки, у орієнтувальника має бути хороша пам'ять і добре розвинуте почуття простору.

Спортивне орієнтування має 4 різних види, за якими проводяться чемпіонати світу та Європи. Це орієнтування бігом, орієнтування на лижах, орієнтування на велосипедах і трейл-орієнтування. Змагання зі спортивного орієнтування на бігу включені до програми Всесвітніх ігор.

Сьогодні у туристичному Воловці (Закарпатська обл.) розпочинається Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на велосипедах (MTB-O). Населення нашого містечка матиме змогу подивитися ці змагання.

Організаторами змагань є Міністерство України з питань молоді та спорту, Федерація спортивного орієнтування України, відділ з питань фізичної культури і спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, Воловецька РДА, Клуб спортивного орієнтування «Товариш» (м.Мукачево), Закарпатський Центр туризму та спорту учнівської молоді ( директор Чепа В.І.)

Головний суддя змагань ( голова КСО «Товариш» Олександр Цепурдей, (Мукачево)

Головний секретар Костянтин Маясов (Львів)

Заступник головного судді з оргпитань( начальник відділу молоді і спорту Воловецької РДА ) Ярослав Комарницький ( Воловець)

Начальник дистанцій першого дня змагань Андрій Расчупкін (Мукачево)

Начальник дистанцій другого дня змагань Борис Горожа (Мукачево)

Старший суддя старту Яна Семак (Мукачево)

Контролер ФСО України Людмила Пронтішева ( Вінниця)

Інспектор дистанцій ФСОУ Юхим Штемплер (Чернівці).

Заступник головного судді по дистанціях Павло Іванов (Чернівці)

Радник ФСОУ
(суддя національної категорії) Штемплер Юхим (Чернівці), 80503747208
Радник
IOF Вадим Прокопчук (Чернівці),

Групи/класи учасників:
• юнаки старшого віку: Ч/Ж 16 (1992-1993 рр. н.); Ч/Ж 18 (1990-1991 рр. н.);
• юніори Ч/Ж 20 (1988 р. н. і молодші);
• дорослі Ч/Ж 21Е, 21А (1987 р. н. і старші; Е і А – за кваліфікацією);
• ветерани Ч/Ж 45 (1963 р.н і старші );

Визначення результатів:
особисті – згідно з п.4.1 Положення.
Юнаки та юніори виборюють звання переможця в чемпіонатах України серед юнаків і юніорів. Дорослі спортсмени змагаються у чемпіонатах України.
командні: команди-переможниці у загальнокомандному заліку визначаються згідно з п.5.1 та п.3. додатка 8 чинних Правил змагань. Очки нараховуються для:
• груп Ч/Ж 21Е - згідно з таблицями № 8.1, 8.4 п.3. додатка 8 Правил .
• груп Ч/Ж 16, 18, 20 - згідно з таблицями № 8.2, 8.5 п.3. додатка 8 Правил змагань
• інші групи - згідно з таблицями № 8.3, 8.6 п.3. додатка 8 Правил .
• до заліку зараховуються не більше 9 кращих особистих результатів учасників індивідуальних змагань у всіх вікових групах; сума очок враховується за всі види програми змагань.

Місцевість: район змагань розташований на південних схилах Головного Карпатського Вододільного хребта. З геоморфологічного погляду – це середньо гірський регіон. Висоти не перевищують 878 м Складається з пісковиків. Хребет має звивисті лінії гребенів, асиметричну форму: південні схили його круті, урвисті, північні - більш пологі; розчленовані верхів’ями численних потоків, які утворюють притоки річок Латориця та Вича. Перепад висоти на схилах до 200 м. Схили вкриті смереково-буковими лісами(лісистість 30-47% та луками з чагарниковими заростями. Добре розвинута мережа доріг. Небезпечні місця - круті схили.

Карти для Чемпіонату видано завдяки сприянню Сергія Пашнікова, Вячеслава Мухідінова, Олександра Цепурдея (Всі СКК «Товариш» Мукачево); друк Ігор Омельченко (Ск «Оріон»Чернівці). Під час створення карти використані матеріали ДП «Закарпатгеодезцентр». Величезною популярністю у всьому світі користуються українські картографи. Вони виконують польові роботи і готують до друку спортивні карти підвищеної складності та з відмінним рівнем якості. За цими картами проходять найпрестижніші світові змагання.

У змаганнях взяли участь команди із Харкова, Києва, Вінниці, Чернівців, Львова, м. Мукачева та м.Ужгорода. Згідно програми змагань, сьогодні пройшли змагання на середній дистанції у заданому напрямку, а саме на північних схилах Кичери. Чоловіки змагалися на 10-кілометровій трасі, що проходила через 13 контрольних пунктів, загальний набір висоти на дистанції майже 500 метрів.Старт-фініш – перевал Менчіл.

Результати змагань першого дня Чемпіонату такі: У групі Ж21Е на дистанції 6,3 км, 9 КП перемогу здобули - Батуріна Анна, Харківська область, другою бала Жданович Віра, Закарпатська обл., клуб «Банзай-Ра», тренер Жданович О., третю сходинку посіла Яременко Наталія з Києва, клуб «Лідер-Тур», тренери Калінкін О.Б., Березовський В., четвертою фінішувала Нікітіна Ольга із Чернвіецької обл.., клуб «МІДІЗ – інвей», тренер Штемлер Ю.

У групі Ж 16 на дистанції 4,7 км, 6 КП першою була Жданович Олесандра і другою Федикович Вікторія, Закарпаття, клуб «Банзай-Ра».

У групі Ч21Е на дистанції 9,1 км, 13 КП, контрольний час 3 год. результати такі: найкращий результат показав Жданович Олексій, Закарпаття, клуб «Банзай-Ра», другим був Савенков Олександр, Чернівці, клуб «МІДІЗ-інвей», тренер Штемлер Ю., третій – Глеба Ростислав, Закарпаття, четвертий – Шматалюк В’ячеслав, Віниця, клуб «МДЮСШ –2», тренер Пронтішева Л.П., п’ятий результат показав Фечо Георгій, Закарпаття, клуб «Імпульс», тренер Готра С.

У групі Ч20 на дистанції 9,1 км, 13 КП, контрольний час 3 год. першу сходинку посів Турок В’ячеслав, Закарпаття, клуб «Банзай-Ра», другу – Гутлебор Ференц, Закарпаття, клуб «Імпульс», тренер Готра С., третю – Михайлов Віктор, Чернівці, клуб «МІДІЗ-інвей», тренер Штемлер Ю..

У групі Ч16 на дистанції 4,7 км, 6 КП, контрольний час 3 год золото здобув Гажливський Томас, Закарпаття, клуб «Банзай-Ра», срібло- Хоменко Вадим, Чернівці, клуб «МІДІЗ-інвей», тренер Штемлер Ю.., бронзу – Кобилянський Богдаг, Закарпаття, клуб «Імпульс», тренер Готра С., четвертим був Касьяков Олександр, Закарпаття, клуб «Товариш», тренер Касьянов Р., п’ятим – Соханич Андрій, клуб «Товариш», тренер Касьянов Р.

Після проведених змагань організаторами проведено підсумки та нагородження.

Від Воловецької РДА у нагородженні взяли участь заступник голови РДА Василь Панасович, начальник відділу з питань молоді і спорту РДА Ярослав Комарницький, а також головний суддя Чемпіонату Олександр Цепурдей. Вони вручили переможцям Дипломи та медалі Міністерства та Федерації спортивного орієнтування України, Федерації спортивного орієнтування Закарпаття та пам’ятні сувеніри, подарунки. Для учасників Чемпіонату народний чоловічий ансамбль «Голоси Карпат» та народне жіноче вокальне тріо виконали закарпатські народні пісні.

Завершиться чемпіонат в неділю змаганнями на спринтерських дистанціях. Стартуватимуть спортсмени на перевалі Менчил, а фінішуватимуть у Верхніх Воротах. Вартість перемоги, як ніколи, висока – кращі у складі збірної України виступатимуть на Чемпіонаті світу в Польщі.

Допомогу в організації та проведенні змагань надали Воловецька РДА (голова Реблян М.І.), Воловецький РВ УМВС (нач. Барнич В.Ф.), Воловецька ЦРЛ (Гол.лікар Степанчук В.І.), відділ молоді та спорту РДА (нач. Комарницький Я.С.), управління земельних ресурсів (нач. Панасович І.В.), відділ культури та туризму (нач. Созанська В.Ю.)

Хочеться подякувати спонсорам, які люб’язно надали кошти для придбання подарунків переможцям. Це Ярослав Ряшко, власник садиби «Смерековий двір»(Жденієво), Іван Бирак, готель «Вікторія» (Воловець), Михайло Їжак ТОВ "Еспертна група «Фаворит» (Свалява), приватні підприємці Олександр Тербан, Віталій Шікут(Воловець), Віталій Куля (Скотарське), Володимир Шекмар, Василь Бабінець (Воловець), Василь Фітас (Гукливе), А.Бішко(Мукачево).


Такі нагороди отримали спортсмени
Церемонія нагородження- готель "Вікторія" смт.Воловець
Заступник голови Воловецької РДА Василь Панасович, головний суддя змагань Олександр Цепурдей, начальник відділу з питань молоді і спорту Воловецької РДА Ярослав Комарницький
Учасники змагань
Учасники змагань
Учасники змагань
Подарунок отримує наймолодший учасник Чемпіонату О.Чернецький, який взявши старт біля готелю "Вікторія" добіг до старту змагань - перевалу Менчіл
Жданович Олексій (Закарпаття), Савенков Олександр(Чернівці), Глеба Ростислав(Закарпаття), Шматалюк В"ячеслав (Вінниця), Фечо Георгій Закарпаття), Стрижак Артем (Київ)
Учасники чемпіонату під час нагородження
Анна Батуріна (Харків), Жданович Віра(Закарпаття), Яременко Наталія (Київ)
Василь Панасович вручає спортсменці Анні Батуриній із Харкова подарунок - палатку.
Вручення подарунків спортсменам
Спортсменки, переможниці Чемпіонату на середній дистанції : Анна Батурина, Жданович Віра, Яременко Наталія, Нікітіна Ольга
Турок В"ячеслав(Закарпаття), Гутлебор Ференц (Закарпаття), Головацький Юрій(Чернівці)
Гажливський Томас(Закарпаття), Хоменко Вадим(Чернівці), Кобилянський Богдан(Закарпаття)
Жданович Олександра, Федькович Вікторія (Закарпаття)
Олександр Чернецький розглядає свій подарунок
Для учасників співає народне жіноче тріо Будинку культури у складі Мар"яни Калитич, Ольги Шікут та Марії Більської, акомпонує Дмитро Бабушка

Святкування Дня молоді у Воловці

Радісне свято для юні Воловеччини, яка була головною дійовою особою, відбулося 28 червня у гірському селищі Воловець. Для молоді лунали слова привітань від голови райдержадміністрації Михайла Івановича Ребляна, голови районної ради Мирослава Васильовича Щербея, селищного голови Михайла Михайловича Яремчука. Керівники владних структур вручили кращим фахівцям грамоти від районної ради і райдержадміністрації.

Силами молодих аматорів мистецтва Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст.. районного Будинку культури підготовлено чудову концертну програму, яка складалася з двох відділень.

Прихильники і шанувальники пісні спробували свої таланти в конкурсі «Караоке», вміло організованому працівниками культури.

Для любителів спортивних змагань відбулися турніри з футболу, шашок, шахмат, а для любителів повеселитися і позмагатися в ерудиції, спритності, танцях – розважальні ігри та конкурси.

Численних гостей свята гостинно пригощали кафе під відкритим небом, пропонуючи смачні страви закарпатської, української та венгерської кухні.

Урочисте, радісне свято зібрало на стадіоні, де проходило масове дійство, представників різник поколінь.

Реклама, оголошення

Шановні волівчани!
Тут може бути ваша реклама чи оголошення. Пишіть нам на e-mail : cevolovets@blogspot.com

Volovets, Transcarpathian Region, Ukraine