Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах відбудеться у ВОЛОВЦІ
Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах відбудеться у ВОЛОВЦІВперше за історію вітчизняного спорту Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах буде проведено на Закарпатті. Більше того – він пройде з 25 по 29 січня 2008 року на околицях Воловця!

Організаторами змагань виступають Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Федерація спортивного орієнтування України, управління з питань молоді і спорту Закарпатської ОДА, Воловецька райдержадміністрація.

«Проведення такого престижного спортивного заходу на території нашого району – велика честь, і ми докладемо всіх зусиль, щоб Чемпіонат пройшов на високому рівні – говорить заступник голови Воловецької РДА Василь Панасович. – Тісно співпрацюємо з фахівцями обласної федерації спортивного орієнтування, які забезпечують спортивну сторону змагань; до роботи по створенню високоточних спортивних карт місцевостей, де будуть проходити дистанції, залучили професійного картографа, суддю національної категорії з Чернівців Павла Іванова; над організаційними питаннями на місці завзято працюють місцеві фахівці – завідуючий відділом молоді та спорту РДА Ярослав Комарницький, голова районної асоціації сприяння розвитку туризму «Шипот» Сергій Грига, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Василь Пукман»

Що ж являє собою цей, поки ще екзотичний для багатьох, вид спорту? – запитання до головного судді майбутнього чемпіонату, мукачівця Олександра Цепурдея. – Спортивне орієнтування на лижах це вид спорту, що вимагає від учасників високого рівня як фізичної, так і розумової підготовки – адже долаючи дистанцію, спортсмен повинен на високій швидкості, використовуючи лише карту і компас (вони кріпляться на спеціальному планшеті, що не заважає бігу, постійно приймати десятки рішень щодо вибору оптимального шляху руху між контрольними пунктами. На відміну від традиційних лижних гонок, де всі спортсмени долають дистанцію по тій самій лижні, в лижному орієнтуванні контрольні пункти «з’єднані» розгалуженою мережею лижні, і інтрига нашого виду спорту, як і в біатлоні, присутня від старту до фінішу. Попав учасник точно на пункт, або «промахнувся» і «мотає» десь поруч зайві кола, у той час як суперники обходять його – адже кожен із спортсменів самостійно. без допомоги тренера, обирає собі трасу, хтось поїде одним шляхом, а хтось іншим, третій взагалі вибере неординарний, здавалося би програшний путь і випередить інших. Велика відповідальність в лижному орієнтуванні покладається на картографів та суддів-дистанційників. Перші мають створити карту, яка буде точно і зрозуміло відображати всі особливості місцевості, а другі, використовуючи снігоходи та ретраки (в цьому питанні ми сподіваємося на допомогу закарпатських підприємців – прихильників спорту, що мають відповідну техніку), підготувати десятки кілометрів розгалуженої і якісної лижні, щоби спортсмени, які досконало володіють всією лижною технікою: вільним та класичним стилями, а також гірськолижною підготовкою, могли досягнути заслуженого результату.

Спортивне орієнтування практично не має вікових обмежень. Ось і на нашому чемпіонаті учасники будуть змагатися у 8 вікових групах: юнаки та дівчата віком до 14 та до 16 років; юніори до 18 та до 20 років; окремі групи ветеранів старших 35, 45 та 55 років і, нарешті, – група Ч/Ж21Е, в якій виступатимуть визнані майстри без обмежень віку. До речі, щодо програми змагань: 25 січня учасників приїжджають до Воловця та проводуть модельні (тренувальні) старти, 26 та 27 січня будуть розіграні нагороди в особистій першості: відповідно у спринті (час переможця 15 хв) та на середній дистанції (час переможця 45 хв) – ці старти внесено до календаря IOF (Всесвітньої федерації спортивного орієнтування) і мають статус українських етапів Всесвітніх рангових змагань з лижного орієнтування (IOF Ski-O World Ranking Event), тож ми розраховуємо, що і закордонні спортсмени зацікавляться закарпатськими стартами і ми прийматимемо гостей принаймні із прикордонних з нашою областю країн. Останнього дня чемпіонату – 28 січня, визначаться переможці в триетапних естафетах.

У спортивного орієнтування на лижах хороші перспективи. Ще з 1949 року наш вид є визнаним олімпійським видом спорту. На Зимових Олімпійських Іграх в японському Нагано орієнтувальники вже виступали у показових змаганнях. Тепер Міжнародний Олімпійський Комітет розглядає питання про включення лижного орієнтування до офіційної програми Зимових Ігор 2014 року. Щороку IOF, яка вже об’єднує національні федерації 68 країн, проводить «дорослий» (цьогорічний відбудеться 14-20.01 у Швейцарії) та юнацький чемпіонати Європи (11-18.02 у Болгарії), світові чемпіонати серед юніорів (2008 - Болгарія), дорослих (2009 - Японія), ветеранів та Кубок світу (у сезоні 2007-2008 років етапи пройдуть у Швеції, Швейцарії, Болгарії та Казахстані). За подібною схемою проходять й українські змагання. До речі, за традицією за рік до чергової Олімпіади в нашій країні проводяться Всеукраїнські зимові спортивні ігри, які по праву вважаються й головними комплексними змаганнями поточного зимового сезону. До їхньої програми входять турніри з 13 видів спорту, 12 з яких – олімпійські, а з неолімпійських лише спортивне орієнтування на лижах отримало таку честь .

Робляться кроки до все більшої популяризації спортивного орієнтування на лижах й на Закарпатті. Старти відкриті для всіх і спробувати свої сили у розв’язанні лісових ребусів з картою і компасом на лижні може всякий, хто забажає. Постійними учасниками зимових змагань в області, крім «чистих» орієнтувальників з Ужгороду (тренери С.Готра та С.Коваль), Мукачева (тренер О.Цепурдей), Іршавського (тренер О.Осійський) та Мукачівського (тренер А.Харченко) районів є й вихованці лижних ДЮСШ з Воловецького (тренер А.Мельник), Міжгірського (тренер В.Коваль), Рахівського (тренери С.Швайгер та П.Білосюк), Хустського районів та м. Хуста (тренер В.Шеффер). Є вже серед них й призери обласних та Всеукраїнських змагань .

Сподіваємося, що більшість з них вийде й на старти першого на території Закарпаття чемпіонату України й здобуде на воловецьких дистанціях заслужені перемоги!

Святкування Дня молоді у Воловці

Радісне свято для юні Воловеччини, яка була головною дійовою особою, відбулося 28 червня у гірському селищі Воловець. Для молоді лунали слова привітань від голови райдержадміністрації Михайла Івановича Ребляна, голови районної ради Мирослава Васильовича Щербея, селищного голови Михайла Михайловича Яремчука. Керівники владних структур вручили кращим фахівцям грамоти від районної ради і райдержадміністрації.

Силами молодих аматорів мистецтва Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст.. районного Будинку культури підготовлено чудову концертну програму, яка складалася з двох відділень.

Прихильники і шанувальники пісні спробували свої таланти в конкурсі «Караоке», вміло організованому працівниками культури.

Для любителів спортивних змагань відбулися турніри з футболу, шашок, шахмат, а для любителів повеселитися і позмагатися в ерудиції, спритності, танцях – розважальні ігри та конкурси.

Численних гостей свята гостинно пригощали кафе під відкритим небом, пропонуючи смачні страви закарпатської, української та венгерської кухні.

Урочисте, радісне свято зібрало на стадіоні, де проходило масове дійство, представників різник поколінь.

Реклама, оголошення

Шановні волівчани!
Тут може бути ваша реклама чи оголошення. Пишіть нам на e-mail : cevolovets@blogspot.com

Volovets, Transcarpathian Region, Ukraine