Йорда́на (або Водохреща, Богоявлення) — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа.
Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
Сьогодні богослужіння відбулися і в селищі Воловець, а потім на річці Вичі освячували воду, куди громади йшли хресною ходою. Людей було багато як біля православного храму, так і біля греко-католицького. Адже віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду, може це задум Божий.
Фоторепортаж із місця освячення води на річці Вича.
Воду освячує декан Воловецького деканату, парох Воловецької Свято-Преображенської греко-католицької церкви о.Василь Гуйван.
Існували і прикмети:
• На Водохрещі день ясний — хліба будуть чисті, а якщо похмурий — буде у хлібі повно бурянів.
• Іде лапатий сніг — на врожай.
• Якщо пасмурно — хліба буде вдосталь.
• Якщо зоряна ніч — вродяться горіхи і ягоди.
• Коли на Водохрещі випав повний місяць — бути великій воді.
• Удень йде сніг — на врожай гречки: вранці — ранньої, вдень — середньої, а ввечері — для пізньої.
• Якщо вдень випав іній, то у відповідний день треба сіяти пшеницю.
• Під час освячення води йде сніг — добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.
Святкування Водохреща у Воловці.
Святкування Дня молоді у Воловці
Радісне свято для юні Воловеччини, яка була головною дійовою особою, відбулося 28 червня у гірському селищі Воловець. Для молоді лунали слова привітань від голови райдержадміністрації Михайла Івановича Ребляна, голови районної ради Мирослава Васильовича Щербея, селищного голови Михайла Михайловича Яремчука. Керівники владних структур вручили кращим фахівцям грамоти від районної ради і райдержадміністрації.
Силами молодих аматорів мистецтва Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст.. районного Будинку культури підготовлено чудову концертну програму, яка складалася з двох відділень.
Прихильники і шанувальники пісні спробували свої таланти в конкурсі «Караоке», вміло організованому працівниками культури.
Для любителів спортивних змагань відбулися турніри з футболу, шашок, шахмат, а для любителів повеселитися і позмагатися в ерудиції, спритності, танцях – розважальні ігри та конкурси.
Численних гостей свята гостинно пригощали кафе під відкритим небом, пропонуючи смачні страви закарпатської, української та венгерської кухні.
Урочисте, радісне свято зібрало на стадіоні, де проходило масове дійство, представників різник поколінь.