Відкриття пам"ятників на Верецькому перевалі

Сьогодні, 21 липня, на Верецькому перевалі були одразу відкриті два пам’ятники. Перший – всім героям, які пожертвували своїм життям за незалежність, свободу та процвітання України та Січовим стрільцям, які були розстріляні 15 березня 1939 року на Верецькому перевалі, а другий - пам’ятний знак, присвяченого переходу угорських племен через Карпати.
У відкритті пам’ятника взяли участь керівники Закарпатської області, Воловецького району, голова облдержадміністрації Олег Гаваші, голова РДА Михайло Реблян. Від фонду «Спільна Європа – спільна пам’ять» квіти до пам’ятника українським героям поклали граф Сечені та член Угорського парламенту Андраш Тот, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач, Надзвичайний та Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андраш Баршонь, представники інших громадських організацій краю.
Виступаючи на урочистому мітингу, присвяченому відкриттю пам’ятника, голова облдержадміністрації Олег Гаваші наголосив, що трагічні події на Верецькому перевалі залишились назавжди у народній пам’яті. Карпатська Україна далекого 1939-го року стала своєрідним прологом відродження Української соборної держави, вагомим історичним моментом для всіх українців на шляху утвердження національної ідеї, єднання українських земель.
У 1939 році поблизу місця встановлення пам’ятного знака були розстріляні карпатські січовики – захисники Карпатської України. Точних історичних свідчень про подію немає, але є мешканці навколишніх сіл, старожили, які добре пам’ятають ті події 1939 року і є угорські та польські архіви, в яких міститься вся правда про ростріл Січових стрільців, а встановити істину повинні науковці.
Автор проекту пам’ятника – заслужений художник України Степан Шолтес. Він створив архітектурну композицію із 3-х пілонів, які об’єднані між собою і завершуються хрестом. Таким чином пам’ятник має вигляд каплиці. Всередині розташований куб із чорного андезиту, який символізує вівтар. На кубі є напис українською та англійською мовами: „На вшанування пам’яті героїв, які пожертвували своїм життям за незалежність, свободу та процвітання України”.

Далі відбулося відкриття ще одного пам’ятного знаку присвяченого переходу угорських племен через Карпати.
Участь у відкритті пам’ятника взяли голова облдержадміністрації Олег Гаваші, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач, Надзвичайний та Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андраш Баршонь, депутат Угорського парламенту Андраш Тот, граф Сечені, представники національно-культурних товариств, громадськості краю.
У вступному слові Андраш Баршонь наголосив на тому, що встановленням цього пам’ятника українська сторона вкотре засвідчила позицію толерантного ставлення до потреб національних меншин, що проживають у країні. «Це прояв нашої дружби, добросусідських відносин між Угорщиною та Україною», – наголосив пан посол. Своєю чергою Андраш Тот також наголосив на тому, що цей пам’ятник має об’єднувати як всіх жителів краю, так і народів-сусідів.
Автор пам’ятного знаку – Петро Матл. За задумом скульптора, монумент символізує ворота між Сходом та Заходом. Пам’ятник зображений у вигляді каплиці, яка складається з семи валунів, що символізують сім племен, котрі об’єдналися для переходу через Карпати. Всередині каплиці розташований вівтарний камінь, який символізує чашу братського договору.
До пам’ятника, присвяченого переходу угорських племен через Карпати, було покладено вінки та квіти.
Будучи учасником цього мітингу можу сказати тільки одне – необхідно зберігати мир і дружбу між народами, бо тільки злагода і мир є запорукою процвітання нашої держави і є свідченням демократичності і дружелюбності нашого народу.

Святкування Дня молоді у Воловці

Радісне свято для юні Воловеччини, яка була головною дійовою особою, відбулося 28 червня у гірському селищі Воловець. Для молоді лунали слова привітань від голови райдержадміністрації Михайла Івановича Ребляна, голови районної ради Мирослава Васильовича Щербея, селищного голови Михайла Михайловича Яремчука. Керівники владних структур вручили кращим фахівцям грамоти від районної ради і райдержадміністрації.

Силами молодих аматорів мистецтва Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ст.. районного Будинку культури підготовлено чудову концертну програму, яка складалася з двох відділень.

Прихильники і шанувальники пісні спробували свої таланти в конкурсі «Караоке», вміло організованому працівниками культури.

Для любителів спортивних змагань відбулися турніри з футболу, шашок, шахмат, а для любителів повеселитися і позмагатися в ерудиції, спритності, танцях – розважальні ігри та конкурси.

Численних гостей свята гостинно пригощали кафе під відкритим небом, пропонуючи смачні страви закарпатської, української та венгерської кухні.

Урочисте, радісне свято зібрало на стадіоні, де проходило масове дійство, представників різник поколінь.

Реклама, оголошення

Шановні волівчани!
Тут може бути ваша реклама чи оголошення. Пишіть нам на e-mail : cevolovets@blogspot.com

Volovets, Transcarpathian Region, Ukraine